AVEA numaramın VODAFONE’a taşınma hikayesi

Artık 4 yıldır kullanmakta olduğum AVEA numaram VODAFONE ‘da.

“Sebebi ne?” diye soran arkadaşlarım aslında benim AVEA ‘yı çok seven gerek hizmet gerekse çekim gücü olarak beğenen birisi olarak neden VODAFONE’a geçtiğimi merak ettiler. Aslında haklılar neden VODAFONE.

Cevabı basit, kişisel sebepler, anlarsınız ya 🙂

VODAFONE aslında berbat bir şebeke hele şu 3G furyasında Türkiye’de yer alayım diye bütün baz istasyonlarının çekim gücünü hayli düşürdü. Telefon açık çekiyor görünüyor cebinizden çıkarıyorsunuz ve 2-3 tane mesaj: falanca, filanca sizi aradı ve ulaşamadı diye.

Fakat 3000 tane her yöne mesaj veriyor bence bir süreliğine de olsa kullanılmasını sağlayacak bir özellik gibi geldi.

Gelelim taşıma olayının gerçekleşmesinin hikayesine;

Vodafone’un alt bayisi (İşlem merkezine bağlı alt firmalardan biri) olan bir firmaya gittim. Kapısında vodafone amblemi ve her numara tüm operatörlere taşınır yazıyordu. Numaramı vodafone’a taşımak istiyorum dedim. Tabi hemen belgeleri dolduralım dediler ve işe koyuldu bayan.

Kareler içerisine numaramı yazdı ve iletişim numarası olarak bir numara vermemi istedi bende annemi kullanmakta olduğu numarayı verdim.

5-6 gün bekledim bir şey yok ne bir mesaj ne bilgi hiç bir şey gelmedi. Altıncı gün annemin numarasına bir mesaj 19.08.2009 ‘da numaranız VODAFONE’a taşınacaktır. Eee.. Annemin numarasına neden geldi, belki irtibat numarası olarak verdim ya ondan olabilir dedim ama içime bir kurt düştü ve ertesi gün VODAFONE’u aradım. Bana böyle bir başvuru olmadığını söylediler. AVEA’yı aradım onlarda aynı cevabı verdiler ama gelen bir mesaj var ve bu neden annemin numarasına gelsin artık kötü bir his bürüdü içimi.

Sonra ertesi gün tekrar aradım ve AVEA müşteri temsilcisi bayana birde annemin şu numarasına bakar mısınız dedim. Numarayı bir kontrol etti ki annemin numarasının taşıma isteği onaylanmış ve 19.08.2009 da annemin numarasını taşıyacaklar. Geri zekalılar nasıl yapmışlarsa formun VODAFONE işlem merkezinden girişini annemin numarasının taşınması üzerine yapmışlar ve VODAFONE’dan hattı olan birinin numarasını da irtibat numarası olarak girmişler.

Öyle de oldu. 18.08.2009 06:00 da annemin numarasını başarıyla VODAFONE’a taşıdılar. Deli oldum çıldırdım bir oyana bir buyana küfretmemek için kendimi nasıl tuttum bilmiyorum.

Aynı gün AVEA’ya annemin hattını geri taşısınlar diye, VODAFONE’a benim numaramı taşısınlar diye başvurdum (bu sefer İşlem Merkezlerinden başvurdum).

21.08.2009 04:50 itibarıyle AVEA’daki hattımı VODAFONE’a, 22.08.2009 12:00 itibariyle de annemin VODAFONE’daki hattını AVEA’ya taşıdılar. Bu arada giden kontörler (Allahtan avea daki kontörleri babamın hattına yolladım ama VODAFONE’da 3 ay geçmeden kontör transferi yapılmadığı için onlar yandı) geçen zaman bir sürü kızgınlık sinir bize kâr kaldı.

O kadar düzeltmek üzerine notlar aldı müşteri hizmetleri ama ne arayan var ne de soran. Allah’larından bulsunlar ne diyelim işte..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.