Hakkımda

Hep bir blog’um olsun, istediğimde içimden gelenleri, istediğimde hayatımda olup bitenleri ve yine istediğimde bildiğim, bulduğum güzel şeyleri paylaşabileyim istemişimdir.

Web üzerinde bu kadar güzel bir blog bulabileceğimi sanmıyordum açıkçası ve artık benimde bir blog’um var 🙂

Bana gelince Düzce ilimizin, Gölyaka ilçesi, İçmeler köyü’nde 1983 yılı 7 Kasım’da dünyaya gelmişim. (Annem 6 Kasım olduğunu ve o gün Gölyaka’nın alışveriş günü olduğunu ve babamın alışveriş için Gölyaka’ya gittiğini söylüyor ama nüfus kağıdımda yazan 7’si).

İlkokulumu doğduğum köydeki ilkokulda okudum. Orta okul ve lise öğrenime Düzce’de İmam Hatip Lisesi’nde devam ettim. Lise bitti ve 0,2 – 0,5 katsayı probleminden dolayı birçok mağdurun içinde bende vardım. Birgün (üniversite kayıtlarının başlama zamanı) Esra Berberoğlu isminde bizim lisenin Anadolu kısmında okuyan bir arkadaşımı aradım. Arkadaşım bana Doğu Akdeniz Üniversitesi ‘ni öss tercihlerinden biri olarak seçtiğini ve kayıt olmak için aradığım günün içinde olduğu hafta yapacağını ertesi haftanın sonununda kayıtlar için son gün olacağını söyledi. Daha sonra arkadaşımla görüştük ve okul hakkında daha detaylı bilgiler aldım. Paralı olduğu, ücreti, eğitimin ingilizce olması gibi birçok bilgiyi aldıktan sonra babam’a danıştım.

Babam ilk söylediğimde (babam genelde olurmu öyle şey, okadar parayı nasıl veririz, yok şöyle, yok böyle gibi kızgın cümleler sarfedip sonra aradan 1 saat geçmeden arayıp ne yapabiliriz der hep) biraz kızdı fakat sonra okulun dönem ücretini 4 taksit ile ödenebildiğini söyledikten sonra biraz daha olumlu baktı ve ilk taksiti yatırdık, yol masrafı ve yurt parası içinde (bunu hiç unutmam) annemin bileziklerinden 1-2 tane bozdurup denkleştirdik ve birkaç parça eşyamı alıp doğru yola çıktım.

Hazırlık ile birlikte 4,5 yıl Bilgisayar Mühendisliği bölümünde okuduktan sonra 2006 yılı Şubat ayında mezun oldum.

Aynı yılın Haziran ayında Üçge Elektronik isimli bir firmada işe başladım. Yaklaşık 1,5 yıl burada çalıştıktan ve Delphi dili, donanımla RS232, RS485 başta olmak üzere birçok şey üzerinde tecrübe kazandıktan sonra Aralık 2007 de askerlik vazifemi yerine getirmek üzere askere gittim.

Acemiliğimi Burdur’da 56. Piyade Er Eğitim Alayı’nda, Usta birliğinde de Kuzey Kıbrıs’ta Kıbrıs Türk Kuvvetleri Alayı’nda yaptım. Kısadönem Er olarak 16 Mayıs 2008 tarihinde askerlik hizmetimi tamamladım.

Dönüşümün 2. Haftası 27 Mayıs 2008 de Federal Elektrik isimli Adapazarı’nda merkezi olan bir firmanın İstanbul/Tuzla’daki Federal Gaz projesinde Yazılım Mühendisi olarak işe başladım. Proje kapsamında 4 defa ilki 1,5 sonraki 2 sonrakileri 1 ay olarak 5,5 ay kadar Özbekistan/Taşkent te bulundum. Şu anda sayılar ve hafta, ay isimleri hariç 200-250 kelime kadar Rusça ve %80 seviyelerinde Özbekçe konuşabiliyorum. 2 yıl süren Federal Elektrik hayatımı lokasyon değişikliği nedeniyle 20 Eylül 2010 tarihinde noktaladım.

Ayrılışım sıralarında askerden önceki firmam olan Üçge Elektronik ile görüşmelerim oldu ve bu çerçevede ayrılışımın ardından 01 Ekim 2010 itibariyle Üçge Elektronik’te tekrardan işe başladım.